iNKubator przyjął już 120 zgłoszeń

Inkubator przedsiębiorczości prowadzony przez serwis NK.pl będzie prowadził nabór młodych przedsiębiorców do 15 czerwca. Program jest objęty honorowym patronatem miasta Wrocław.

Partnerami technologicznymi iNKubatora są miedzy innymi Nokia i Wrocławskie Centrum Transferu Technologii. Spośród zgłoszonych pomysłów znajdują się między innymi firmy zajmujące się sektorem mobilnym, e commerce oraz startupy proponujące nowe rozwiązania społecznościowe.

Większość projektów pochodzi z Polski, jednak cześć firm zgłosiła się z Wielkiej Brytanii. Zgłoszenia pochodzą zarówno od Polaków, którzy wyemigrowali na wyspy, jak i od rodowitych Anglików, którzy dowiedzieli się o programie od swoich znajomych i zobaczyli w nim swoją szansę.

Pośród zgłoszonych projektów dominują studenci, absolwenci oraz licealiści. Zgłosiło się też wiele firm z sektora MŚP, które postanowiły powołać nowy podmiot działający w sektorze nowych technologii.

Dzięki współpracy z inkubatorem przedsiębiorczości prowadzonym przez NK.pl młodzi przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie finansowe (do 230 tysięcy złotych), organizacyjne oraz techniczne, w tym infrastrukturę IT oraz przestrzeń biurową.