iNKubator: inkubator przedsiębiorczości od NK.pl

W ramach projektu iNKubator osoby z pomysłem na biznes lub świeżo założoną firmą mogą uzyskać porady od ekspertów oraz zaplecze biurowe i technologiczne. Wsparcie obejmuje także marketing (w ramach sieci reklamowej portalu NK.pl) oraz wkład finansowy (do 230 000 złotych).

Podjęcie współpracy rozpoczyna się po zgłoszeniu projektu na stronie inkubator.nk.pl, następnie projekt jest oceniany przez ekspertów. Jeśli weryfikacja będzie pozytywna, start-up otrzymuje miesięczne wsparcie od ekspertów przygotowujące młodego biznesmena do prezentacji przed inwestorami.

Celem spółki NK.pl jest znalezienie firm, które lepiej wyczują i odpowiedzą na potrzeby współczesnych internautów niż dotychczasowa oferta na polskim rynku.

NK.pl w 2008 roku skorzystało z pomocy inwestorów, gdy serwery nie wytrzymywały ruchu na portalu, który przeżył niespodziewaną eksplozję popularności. Wówczas na negatywnego bohatera polskiego internetu wyrósł Pan Gąbka, maskotka portalu, który pokazywał się zawsze, gdy użytkownicy serwisu nie mogli wczytać strony.

Wśród mentorów, którzy już potwierdzili swoje zaangażowanie w projekt znajdują się m.in.: Maciej Popowicz (pomysłodawca, jeden z założycieli i pierwszy prezes Naszej Klasy), Michał Sadowski (prezes zarządu Brand24 S.A.), Łukasz Szymula (Country Manager, TradeDoubler sp. z o.o.), dr Dariusz Tworzydło (prezes zarządu Exacto Public Relations sp. z o.o., Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warszawski), Mariusz Wszołek (Uniwersytet Wrocławski, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), Rafał Brzoska (prezes, założyciel i współwłaściciel spółek z Grupy Integer.pl), Maciej Budzich (autor bloga o mediach, marketingu i internecie - blog.mediafun.pl), Jacek Jankowski (VP Games & Products w Hypnotized), Przemek Pluta (PayPal), Marcin Szałek (założyciel CityDeal.pl, obecnie Groupon.pl)