iGroup dostała od sądu jeszcze 2 tygodnie

Sąd odroczył wydanie postanowienia w sprawie wniosku o upadłość Internet Group do dnia 18 października 2010 r., co daje spółce i jej głównemu wierzycielowi dodatkowy czas na zawarcie ewentualnego porozumienia.

Sąd zamknął rozprawę ustalając, że ogłoszenie postanowienia wobec Internet Group nastąpi za niecałe 2 tygodnie. Zarząd Spółki kontynuuje rozmowy z BRE Bankiem i dopracowuje model porozumienia atrakcyjny dla wierzyciela i jednocześnie bezpieczny dla spółek Grupy.

- Nie ukrywam, że odbieram dzisiejszą decyzję Sądu pozytywnie ponieważ daje nam dodatkowy, cenny czas na dopracowanie naszych propozycji układowych. W mojej opinii potrzebujemy jeszcze kilku-kilkunastu dni, aby sfinalizować negocjacje i przedstawić Bankowi ostateczną wersję porozumienia. Liczę, że tym razem spotka się ona z aprobatą, ponieważ uważam, że ma duże szanse na realizację. Wierzę również, że dynamika rozmów z naszym głównym wierzycielem utrzyma się na dotychczasowym wysokim poziomie. Zależy nam, aby doprowadzić do zawarcia nawet jeszcze przed postanowieniem Sądu porozumienia, które pozwoli w 100% zaspokoić wierzycieli oraz zachować wartość Internet Group dla akcjonariuszy. - mówi Jan Ryszard Wojciechowski, Prezes zarządu Internet Group.

- Ostatnie kilka tygodni były okresem bardzo intensywnych rozmów z kilkoma inwestorami. Rozmawiamy z konkretnymi instytucjami o konkretnych rozwiązaniach. Liczę, że dzięki porozumieniu z BRE Bankiem będziemy mogli je wdrożyć w życie - dodaje Prezes Wojciechowski.