eTel rozszerza działalność

Operator otworzył biura regionalne w Łodzi i Poznaniu. W br. operator, który w 2001 roku pozyskał 500 klientów biznesowych rozszerzy ponadto działalność na Wrocław, Kraków i Katowice.

Początkowo w Łodzi i Poznaniu będą dostępne usługi transmisji głosu. W następnej kolejności zostaną uruchomione usługi internetowe oraz międzynarodowej transmisji danych.

Oferta eTela jest kierowana do klientów biznesowych i dotyczy połączeń międzynarodowych, międzymiastowych i do sieci komórkowych. Opłaty w sieci eTel są naliczane z dokładnością do sekundy. „Od ponad roku z dużym powodzeniem oferujemy nasze usługi na terenie Warszawy, o czym świadczy pozyskanie w pierwszym roku działalności eTel w Polsce około pięciuset klientów biznesowych” – powiedział Michał Kostrzewa, dyrektor ds. rozwoju eTel Polska.

W 2002 roku polski oddział irlandzkiej grupy telekomunikacyjnej rozpocznie świadczenie usług w trzech miastach na południu Polski: we Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. eTel Polska wchodzi w skład eTel Group działającej od lipca 1999 r. Na terenie Europy Środkowej. eTel rozbudowuje w regionie infrastrukturę sieci światłowodowych (MAN), taka sieć istnieje już w Pradze. Sieci te będą połączone z węzłem komunikacyjnym we Frankfurcie nad Menem.