eSky.pl wchodzi na rynek w... Brazylii!

Spółka eSky.pl jest pierwszą polską firmą turystyczną, która zdecydowała się na otwarcie siostrzanego serwisu w Ameryce Południowej. Od 1 grudnia w Brazylii działa serwis eDestinos.com.br. Jest to trzeci po Bułgarii i Rumunii zagraniczny serwis eSky.pl.

Do prowadzenia działalności w Brazylii powstała spółka córka w Sao Paulo. W takim samym modelu eSky.pl prowadzi działalność w Rumunii i Bułgarii. Osobą odpowiedzialną za koordynowanie projektu w Brazylii będzie Marius Turbatu, który współpracował już z eSky.pl jako dyrektor zarządzający przy wprowadzaniu serwisu na rynek rumuński.

Brazylia jest krajem, w którym usługi internetowe coraz szybciej zyskują na znaczeniu. Zajmuje piąte miejsce w rankingu państw z największą liczba użytkowników korzystających z Internetu - wyprzedzają ją jedynie Chiny, Indie, Stany Zjednoczone i Japonia.

Również turystyka jest w Brazylii szybko rosnącym sektorem. W 2010r. obsłużono w tym kraju 71,759 mln pasażerów korzystających z lotów krajowych oraz 7,5 mln pasażerów podróżujących za granicę. Tym samym Brazylia stała się jednym z krajów na świecie o największym potencjale turystycznym. Prognozy te sprzyjają projektowi wprowadzanemu przez eSky.pl.

eSky.pl chce już w 2012r. znaleźć się w czołówce brazylijskich serwisów oferujących usługi turystyczne online. Planowane jest także udoskonalenie europejskich serwisów oraz zaoferowanie klientom między innymi możliwości korzystania z usług brazylijskich linii lotniczych Azul, które do tej pory były niedostępne dla osób podróżujących z Europy. Brazylia nie jest ostatnim projektem zagranicznym eSKY.pl, spółka zaplanowała już otwarcie kolejnych dwóch spółek za granicą.