eRecruiter - wersja mobilna dla miłośników iPhonów

Coraz częściej urządzenia mobilne wykorzystywane są w pracy zawodowej, a zachęcają do tego aplikacje dedykowane poszczególnym grupom specjalistów. Na przykład, rekruterzy już od października zeszłego roku mogą korzystać z mobilnej wersji systemu eRecruiter na urządzenia z system operacyjnym Android. Teraz przyszedł czas na miłośników iPhonów. Od dziś również oni mogą rekrutować mobilnie.

Informacja prasowa: eRecruiter

Urządzenia mobilne przestały być już nowinką, a zaczynają być obowiązującym standardem, również w życiu zawodowym. Już w zeszłym roku, sprzedaż tabletów była na porównywalnym poziomie, co komputerów przenośnych, a jak szacowała firma GfK Polonia tabletów miało się sprzedać 2,5 razy więcej niż w 2012 roku.

Liczbę polskich aplikacji mobilnych szacuje się na 3-3,5 tys. i choć w skali globalnej jest to niewiele, bo na świecie jest ich ok. 15 miliardów, to z pewnością będzie ona rosła. Jest o tym również przekonany Marcin Sieńczyk z firmy eRecruitment Solutions, która jako pierwsza przygotowała mobilną wersję systemu rekrutacyjnego (tzw. ATS – Applicant Tracking Systems), czyli narzędzia ułatwiającego pracę osób odpowiedzialnych za rekrutację pracowników.

eRecruiter - wersja mobilna dla miłośników iPhonów

Wersja systemu eRecruiter na urządzenia mobilne z system operacyjnym iOS posiada te same funkcjonalności co wersja na urządzenia z Androidem. Rekrutujący może m.in.:

-Przeglądać projekty rekrutacyjne

-Zaglądać do kart kandydatów zawierających odpowiedzi z formularzy aplikacyjnych

-Wyszukiwać kandydatów po nazwisku, ocenie czy etapie procesu, na którym się znajdują

-Opisywać i oceniać kandydatów, dodawać ich do zakładek

-Wysyłać wiadomości do kandydatów z poziomu aplikacji.

Jednak miłośnicy iPhonów będą mogli nieco szybciej podejrzeć CV kandydata i ocenić jego kompetencje, bo funkcja ta będzie dostępna już z poziomu listy kandydatów, nie trzeba więc będzie wchodzić na Kartę Kandydata. Różnice będą widoczne również w sferze graficznej. Wygląd aplikacji został dostosowany do standardów nowego iOS7.

Aplikacja eRecruiter na urządzenia z iOS dostępna jest już w AppStore:

https://itunes.apple.com/PL/app/id808232731?mt=8&affId=2083452