eMarketer: Blogosfera wciąż mocna

Blisko 28 mln amerykańskich internautów prowadzi blogi, które są aktualizowane przynajmniej raz w miesiącu. W 2013 r. w Stanach Zjednoczonych będzie ponad 37 mln blogerów - wynika z najnowszych szacunków eMarketera.

Blog już dawno przestał być tożsamy z pamiętnikiem zbuntowanej nastolatki. Media, społeczności, e-commerce, polityka, biznes, kultura - w zasadzie nie ma obszaru, w którym blogi nie sprawowałyby ważnej i znaczącej roli komunikacyjnej. Nie wspominając już o mikroblogowaniu, na punkcie którego cała Ameryka oszalała w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Najnowszy raport eMarketera pt. "The blogosphere: a-Twitter with activity" potwierdza potencjał i siłę tkwiącą w blogosferze. Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest ponad 96,6 mln internautów czytających blogi przynajmniej raz w miesiącu (48,5% wszystkich użytkowników). W 2013 liczba ta wzrośnie do 128,2 mln osób, co stanowić będzie 58% internautów.

Liczbę aktywnych w 2009 r. blogerów eMarketer oszacował na niebagatela 27,9 mln osób (14% internautów). W ciągu najbliższych czterech lat ich ilość wzrosnąć ma do ponad 37,6 mln (17% użytkowników sieci).

Estymacje opracowane przez inne firmy badawcze mówią o jeszcze większej liczbie amerykańskich blogerów. Wg Deloitte jest ich obecnie ok. 33 mln (tj. 17% internatów), Universal McCann szacuje, że blog prowadzi co czwarty internauta w Stanach Zjednoczonych tj. ok. 51 mln osób (26%).

Źródło: http://www.emarketer.com