eFotka.pl powróci

EnterNet nabył serwis i domenę galerii internautów eFotka.pl i zamierza wznowić jego działalność z końcem marca.

Nowy właściciel nabył bazy danych, skrypty, zdjęcia należące do serwisu oraz samą domenę. Kwota transakcji nie jest znana, natomiast w komunikacie prasowym nowi właściciele napisali, że „nie należy jednak spodziewać się wygórowanych kwot”.

eFotka.pl bazowała (będzie bazować?) na pomyśle serwisu hotornot.com: internauci oceniają nadesłane fotografie fizjonomii innych internautów. Nowi właściciele eFotki nie mówią w komunikacie nic na temat swojego pomysłu na zarabianie na internetowej galerii fotograficznej. Warto przypomnieć, że eFotka.pl była witryną w sieci IDMnet i cieszyła się znaczną popularnością. Krótko po przyłączeniu do sieci serwis notował powyżej 4 mln odsłon miesięcznie a liczba unikalnych użytkowników wynosiła ok. 200 tys. eFotka ma być uruchomiona ponownie pod koniec marca.

W roku bieżącym roku EnterNet planuje uruchomić jeszcze kilka serwisów. Nie będzie już jednak dokonywał zakupów istniejących serwisów. Jak stwierdził bowiem w cytowanym już komunikacie prezes Wojciech Przyłęcki: "Limit szczęścia na ten rok został moim zdaniem wyczerpany".