eCenter prowadzi rozmowy

Krakowska spółka poinformowała, że negocjacje z potencjalnym inwestorem, mogą wkrótce zakończyć się podpisaniem listu intencyjnego. Firma szuka inwestora, od kiedy Vivendi zdecydował się nie finansować firm internetowych należących do Elektrimu.

eCenter, spółka oferująca infrastrukturę i aplikacje do działalności internetowej na zasadzie outsourcingu, nadal poszukuje inwestora. Spółka nie otrzyma finansowania ze strony Vivendi Universal. Francuski koncern zapowiadał co prawda, że przejmie kontrolę nad aktywami spółek teleinformatycznych należących do Elektrimu. Transakcja nie objęła jednak spółek internetowych, czyli Poland.com, eCenter, Elektrim OnLine oraz CT Creative Team. Wszystkie one borykają się obecnie z problemami finansowymi i stoją przed wizją bankructwa.

"To przede wszystkim władze Internet Investment Fund, naszego mniejszościowego udziałowca, zabiegają o inwestora dla eCenter. Rozmowy prowadzone były już z kilkunastoma potencjalnymi inwestorami. Obecnie z jednym z nich trwają negocjacje związane z podpisaniem listu intencyjnego" - powiedziała Izabela Stalmaska, PR Manager w eCenter SA.

eCenter, w której większościowym udziałowcem jest Elektrim (52% udziałów), przeprowadza właśnie redukcję zatrudnienia. "Oczywistym jest fakt, że zwolnienia mają bezpośredni związek z niechęcią Vivendi do inwestowania w spółki internetowe Elektrimu. Z sześćdziesięciu pracowników spółki, zwolnienia objęły dotychczas kilkanaście osób z działów administracyjno-marketingowych. Cięcia personalne mają na celu dostosowanie zatrudnienia do ilości posiadanych przez nas klientów. Sytuacja na rynku jest bowiem słabsza, niż wcześniej zakładaliśmy" - dodała Izabela Stalmaska.