eCard: wyniki i prognozy

Rynek płatności w polskim Internecie zamknął się w zeszłym roku kwotą ok. 150 mln zł - szacuje eCard. W tym roku wartość ta - według Allana Wodzyńskiego, prezes zarządu spółki - ma sięgnąć 500 mln zł, z czego eCardowi przypadnie 90 mln.

Spółka opublikowała wczoraj informację o wynikach za pierwszy kwartał roku 2003. W tym czasie eCard zautoryzował i rozliczył ponad 39 tys. transakcji na łączną kwotę 9 202 338,54 zł. Oznacza to, że obroty spółki są o 14% wyższe w stosunku do IV kwartału roku 2002 (liczba transakcji wzrosła w tym czasie o 6%). "Cieszy nas stały, zauważalny wzrost obrotów i liczby transakcji" mówi Piotr Kaczanowski, Dyrektor Handlowy eCard S.A.

"Z naszych wyliczeń wynika, że w zeszłym roku rynek płatności w Internecie zamknął się kwotą ok. 150 mln zł. Nam z tego tortu przypadło blisko 23 mln. W tym roku szacujemy, że autoryzujemy ok. 90 mln zł, a cały rynek wzrośnie do ok. 500 mln zł" - prognozuje Allan Wodzyński, prezes zarządu spółki.

W I kwartale br. o 8%, do ok. 235 zł, podniosła się średnia wartość transakcji autoryzowanych w sklepach obsługiwanych przez firmę.