eCard wybiera się na giełdę

Publiczna oferta eCardu została zaplanowana na drugi kwartał br. po zatwierdzeniu prospektu przez Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w Warszawie.

Obecni akcjonariusze spółki czyli fundusz Capital Partners i spółka PerMobile przejmując firmę jesienią ub.r. od Computerlandu, BRE Banku oraz Banku Zachodniego. zapowiedzieli wprowadzenie firmy na giełdę. W ubiegłym roku przeprowadzili restrukturyzację firmy.

"Plany eCard obejmują rozwój sieci bankomatów, produkcji i personalizacji kart płatniczych, dystrybucji produktów dla telefonii mobilnej oraz m-Commerce" - mówi Konrad Korobowicz, prezes firmy. Jego zdaniem upublicznienie firmy pomoże wzmocnić zaufanie i wiarygodność eCardu.

Jak informowaliśmy wcześniej, zeszłoroczny zysk firmy sięgnął 1,65 mln zł. Wartość transakcji przeprowadzonych za jej pośrednictwem wzrosła z 23 mln zł w roku 2002 do 160 mln zł w roku 2005.

Swój udział w tym segmencie spółka szacuje na 91 proc. Na ten rok eCard prognozuje, że wartość transakcji sięgnie 360 mln zł. Wraz ze zmianami z funkcji prezesa eCardu zrezygnował Allan Wodzyński. Nowy prezes spółki Konrad Korobowicz był wcześniej prezesem i współtwórcą Inteligo.