eCard podsumowuje III kwartał

Sprawdziły się prognozy dotyczące wzrostu obrotów eCard-u. Wzrosły zarówno liczba jak i wartość transakcji realizowanych przez Internet w III kwartale br.

W okresie od 1 lipca do 30 września eCard przeprowadził autoryzację 27421 transakcji na łączną kwotę 6,5 mln zł. Oznacza to 23% wzrost obrotów i 18% wzrost liczby transakcji w stosunku do II kwartału tego roku. Obroty III kwartału stanowią więc 68% obrotów pierwszego półrocza br. Średnia wartość pojedynczej transakcji w sklepach obsługiwanych przez eCard wyniosła w tym kwartale 237 zł, zaś łączna wartość autoryzowanych i rozliczonych transakcji w 2002 roku przekroczyła 15 mln zł. Średnia wartość transakcji w całym tym okresie wyniosła prawie 230 zł.

Do tej pory na usługę autoryzacji kart płatniczych eCard zdecydowało się 332 serwisów internetowych, z których już 294 wdrożyło system autoryzacji kart online.

Jak powiedział Piotr Kaczanowski, dyrektor handlowy eCard, IV kwartał ma być jeszcze lepszy, a wpływ na to mam mieć okres przedświąteczny, a także akcja promocyjna PROeMOCJA VISA, którą eCard zorganizował wspólnie z VISA International oraz swoimi udziałowcami: BZ WBK oraz BRE Bank.

Akcjonariuszami eCardu są Computerland, Bank Zachodni WBK oraz BRE Fundusz Kapitałowy. Obecnie w ofercie spółki znajdują się dwa systemy obsługi płatności w internecie: system autoryzacji kart płatniczych online oraz system MikroPłatności.