eCard: 124 tys. internetowych transakcji w III kw.

W trzecim kwartale transakcje online przy użyciu karty kredytowej obsłużone przez eCard miały wartość 52 mln zł - tyle, co w całym ubiegłym roku. eCard zautoryzował w podsumowanym okresie 124 tys. internetowych transakcji czyli o 259 proc więcej niż rok temu. Spółka ocenia, że cały handel w okresie od stycznia do września w polskich sklepach internetowych miał wartość 650-700 mln zł.

Od stycznia do września eCard obsłużył ponad 340 tys. internetowych transakcji na łączną kwotę 145 mln zł. To spory wzrost ich liczby w stosunku do poprzedniego roku, kiedy to klienci witryn e-commerce obsługiwanych przez eCard zrealizowali 205 tys. transakcji. Spółka w sumie obsługuje około 420 sklepów i serwisów, zaś swój udział w rynku płatności online ocenia na 90 proc.

Zdaniem eCard, kart płatniczych do zakupów używa około 23-25 proc. internautów, a cały handel w okresie od stycznia do września w polskich sklepach internetowych miał wartość 650-700 mln zł. W pierwszej połowie roku spółka zanotowała obroty wielkości 93,2 mln zł, przy liczbie transakcji 217,5 tys.

- Klienci najczęściej płacą kartą w serwisie linii lotniczych LOT i Air Polonia, w sklepach Merlin.pl i Leclerc oraz w internetowych biurach turystycznych - wakacje.pl, Travelplanet, Polish Travel Quo Vadis, Scan Holiday i visit.pl, oraz w serwisie bilet.pl - informuje Katarzyna Dłużewska z eCard.

Transakcje online opłacane kartami kredytowymi autoryzuje również PolCard, który w I poł. 2004 r. rozliczył transakcje internetowe na kwotę 11,66 mln złotych. Liczba transakcji wyniosła 55,5 tys. PolCard, mimo, że rozlicza mniej transakcji i ma mniejszy obrót obsługuje więcej niż eCard, bo aż 632 sklepów internetowych.