eBroker.pl ma inwestora z ambicją

Zarządzany przez MCI fundusz inwestuje w projekt eBroker.pl - porównywarkę finansową. Według założeń inwestora, serwis ma stać się liderem naszego regionu w swoim segmencie.

eBroker.pl ma inwestora z ambicją
Helix Ventures Partners FIZ podpisał kolejną umowę inwestycyjną. Zarządzany przez MCI Management fundusz tym razem zainwestował 1,5 mln zł w gotówce w eBroker.pl.

Jest to pierwsza runda inwestycji po której fundusz objął 50 proc. udziałów. Nie wykluczone, że będą kolejne rundy.

Zainwestowane pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój technologii i promocję (umowa z TradeDoubler).

Stworzyć lidera

"eBroker.pl to projekt, który choć funkcjonuje na rynku dopiero półtora roku jest zyskowny" - powiedziała Małgorzata Walczak, zarządzająca Funduszem HVP.

Według Małgorzaty Walczak, przykład z rynków rozwiniętych wskazuje, że w ciągu 2-3 lat porównywarki finansowe będą mieć znaczący udział w rynku usług finansowych. - "Chcemy, aby eBroker.pl został liderem naszego regionu w tym segmencie“ - mówi Walczak.

eBroker.pl to porównywarka produktów ponad 40 instytucji finansowych. "Zespół doradców eBroker codziennie analizuje dostępne na rynku oferty usług finansowych i na bieżąco wprowadza dane do systemu komputerowego, który umożliwia porównanie z ponad 200 parametrów" - podaje informacja prasowa.

eBroker.pl ma inwestora z ambicją

Z porównywarek eBroker korzystają m.in.: wp.pl, onet.pl, gazeta.pl, a także banki i instytucje finansowe. W jednym z banków aż 8 proc. sprzedaży powstaje już dzięki eBroker.pl - podaje informacja prasowa.

Według Pawła Słowiakowskiego, prezesa zarządu eBroker, współpraca z funduszem przełoży się na wprowadzenie nowych usług i lepszą monetyzację.

Porównywarki na celowniku

Porównywarki finansowe to stosunkowo młody, ale silnie rosnący trend usług internetowych. Wynika to z faktu, że dostępna na rynku oferta kredytów i ubezpieczeń jest zawiła i trudno samodzielnie wybrać tę najodpowiedniejszą ofertę.

Nie tylko eBroker.pl, jako porównywarka finansowa, doczekała się więc inwestycji. Pod koniec ubiegłego roku INFOR Biznes objął większościowy pakiet udziałów w spółce Konekt Poland, zarządzającej serwisem TotalMoney.pl.

eBroker.pl ma inwestora z ambicją

Totalmoney to obecnie także największy gracz w swoim segmencie. Miesięcznie odwiedza witrynę 120 tys. użytkowników - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius, maj 2010. Serwisu eBroker.pl brak jest w badaniu, co świadczy o tym, że odwiedza go miesięcznie mniej niż 10-15 tys. użytkowników.

Wniosek: przed eBroker.pl jeszcze szmat drogi do osiągnięcia pozycji lidera.

Kilka słów HVC: na początku tego roku fundusz zainwestował ok. 1 mln zł w projekt mSejf. Założony okres trwania funduszu określono na 10 lat. Przewidywana wielkość pojedynczej transakcji wyniesie do 1,5 mln €.