eBay zarabia coraz więcej

eBay opublikował właśnie swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2011. Przychody wyniosły aż 2,5 miliarda dolarów, co jest wzrostem o 16% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zysk netto eBaya to 475 milionów dolarów, czyli o 12% więcej niż w pierwszym kwartale 2010.

Wynik uzyskany przez eBaya w niewielkim stopniu przekroczył założenia analityków. W realizowaniu dobrych wyników eBay cały czas jest wspierany przez PayPal. Wartość wartości płatności za pośrednictwem tego systemu wzrosła w tym kwartale o 28% do 27,4 miliarda dolarów. W tej chwili z PayPal pochodzi już 39% przychodów firmy.

Aż o 16 procent wzrosła w przeciągu ostatniego roku ilość aktywnych kont PayPal i w tej chwili wynosi około 97,7 miliona. Co miesiąc przybywa około miliona nowych użytkowników. eBay sygnalizuje również wzrost liczby płatności dokonywanych za pomocą urządzeń mobilnych.

"W pierwszym kwartale PayPal kontynuował swój wzrost na światowych rynkach, eBay z kolei gwałtowanie przyspieszył w Ameryce. Dokonaliśmy szeregu przejęć i wierzymy, że dzięki nim uda nam się utrzymać pozycję lidera i innowatora w dziedzinie e-commerce i płatności. Ten rok zaczęliśmy bardzo dobrze." - mówił John Donahoe, CEO eBaya.

eBay przewiduje, że w drugim kwartale osiągnie przychód na poziomie 2,55-2,65 miliarda dolarów. John Donahoe mówi, że firma prowadzi prawdziwą ofensywą jeśli chodzi o definiowanie handlu detalicznego, a także przoduje w dziedzinie płatności internetowych. Przy obecnym tempie wzrostu, można również założyć, że PayPal osiągnie 100 milionów subskrybentów.

Złą wiadomością dla firmy jest całkowita stagnacja na rynkach azjatyckich. Nieco lepszą - rozwój w Europie.