eBay.pl ujawnia plany na jesień

eBay.pl jest w fazie stabilizacji. Tak przynajmniej twierdzi Przemysław Pluta, dyrektor ds. marketingu w polskim oddziale eBay. Stabilizacja nie wyklucza zmiany: nad polskim serwisem trwają intensywne prace. Nikt nie zaprzecza, że jeszcze wiele zostało do zrobienia, a tak naprawdę do nadrobienia. Ta faza względnej stabilizacji pozwala na kilka gestów świadczących o chęci włączenia Polski w światową społeczność użytkowników eBay.

Drugim krokiem po wprowadzeniu okrojonego PayPal jest rozpoczynająca się licytacja zorganizowana przez amerykańskie stowarzyszenie działające na rzecz wolności słowa, First Ammendment Project, oraz szesnastu znanych pisarzy amerykańskich, w tym Stephena Kinga, Johna Grishama czy Karen Joy Fowler. Wystawią oni na sprzedaż możliwość nadania swojego nazwiska postaciom lub miejscom w pisanych przez siebie powieściach. Aukcje będą dostępne z witryny eBay.pl od 1 września. Już teraz można przeglądnąć propozycje.

Ile miesięcy można się oburzać, że wprowadzony w kwietniu eBay nie spełnił oczekiwań użytkowników? Rany się zabliźniły, a w każdym razie nieprzychylny szum medialny wyciszył. To dobry moment, by wprowadzać nowe funkcje i przyzwyczajać do swojego istnienia internautów oraz zacząć nowe promocje, jak ta prowadzona we współpracy z komunikatorem Gadu-Gadu. Uruchomiony został już program partnerski umożliwiający właścicielom polskich witryn i portali internetowych zarabianie na użytkownikach, którzy zarejestrują się na eBay.pl.

Nad polską platformą eBay pracuje już 15 osób w berlińskim centrum obsługi klienta, a warszawski oddział rozrósł się do czterech osób, które zajmują się promocją giełdy oraz koncepcjami jej rozbudowy. Jak nam powiedział Przemysław Pluta - Bardzo zaawansowane są też poszukiwania dyrektora generalnego eBay na Polskę.

Oprócz polskiego zespołu w rozwój serwisu są zaangażowani informatycy pracujący w Stanach Zjednoczonych. Stopniowo dodajemy funkcje, o które prosili polscy użytkownicy - wyjaśnia Przemysław Pluta. -Wszystkie giełdy eBay są ze sobą powiązane, musimy więc zadbać o prawidłową współpracę systemu obsługi polskiej giełdy z systemami eBay'a obsługującymi inne giełdy - tłumaczy.

Przemysław Pluta poinformował niedawno, że społeczność polskich zarejestrowanych użytkowników to około 300 tysięcy. Jak łatwo prześledzić na wykresach umieszczonych w wywiadzie z Bartkiem Szambelanem, rzecznikiem Allegro.pl, jest to w przybliżeniu ta sama liczba, jaką od kwietnia do czerwca pozyskał lider serwisów aukcyjnych w Polsce, który w sumie może się już pochwalić około 3,3 milionową rzeszą zarejestrowanych użytkowników, a miesięcznie faktycznie korzysta z niego prawie 1,4 mln użytkowników.

Wspólnie z użytkownikami chcemy zbudować najlepszą giełdę w Polsce - deklaruje Przemysław Pluta.