eBay idzie w górę

Spółka posiadająca m.in. popularny serwis aukcyjny zanotowała wzrost w pierwszym kwartale, co przełożyło się na wzrost akcji spółki, dało też powód do lepszych oczekiwań względem wyników rocznych.

Jak mówi dla Yahoo Bob Swan, główny dyrektor finansowy eBay Inc.: - Nasze rezultaty za pierwszy kwartał odzwierciedlają mocny start w 2007. Wypracowaliśmy solidny wzrost przychodów, rozwinęliśmy granice działalności i zaczęliśmy dynamicznie zarabiać inwestując jednocześnie nasz kapitał w StubHub, co wzmocniło naszą pozycję. Kontynuujemy także nasz program skupywania akcji firmy.

Ogólne przychody spółki w pierwszym kwartale 2007 wyniosły 1,77 mld USD, co podtrzymuje znakomity wzrost roczny na poziomie 27%. Zysk netto w pierwszym kwartale wzrósł o 52% w stosunku do zeszłego roku i osiągnął poziom 377 mln USD. Na wieść o tym raporcie akcje spółki skoczyły podczas sesji popołudniowej NASDAQ o 2,6%.

Wyniki te zaskoczyły także analityków, którzy aż do ich ogłoszenia zaniżali wartość spółki. Raport pozwolił finansistom eBay oczekiwać na koniec roku przychodów rzędu 7,2-7,45 mld USD, podczas gdy wcześniej było to raczej 7,05-7,3 mld USD.

Spółka eBay kupiła właśnie popularny toolbar StumbleUpon, który umożliwia ocenianie stron internetowych i dzielenie się tymi opiniami z innymi. StumbleUpon posiada aktualnie 2,1 mln użytkowników, w grudnia 2006 liczba ta kształtowała się zaś na poziomie 1,7 mln, co oznacza bardzo dynamiczny wzrost. Dziennie, dzięki StumbleUpon zostaje ocenionych ponad 4 mln stron.

źródło:http://www.cnn.com/

***

Autorem tekstu jest Konrad Szlendak