eBay dla biznesu

eBay, jeden z największych wirtualnych serwisów aukcyjnych, uruchomił platformę handlową adresowaną dla małych i średnich przedsiębiorstw. Korzystanie z niej ma pomóc drobnym przedsiębiorcom w obniżeniu kosztów prowadzenia działalności.

Platforma handlowa o nazwie eBay Business oferuje przedsiębiorcom ponad 500 tys. artykułów tygodniowo. Małe i średnie firmy mogą tam nabywać, jak i wystawiać na aukcje towary i usługi. Można tam znaleźć wszystko co niezbędne do prowadzenia jakiejkolwiek działalności – od narzędzi do produkcji rolnej i jej płodów, do wysokiej klasy komputerów i zaawansowanych technologicznie urządzeń.

Jak powiedział John Herr wiceprezes eBay, wartość transakcji zawieranych w serwisie aukcyjnym eBay przez firmy, wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat o 90%. Nabywanie i sprzedawanie towarów przez małe i średnie przedsiębiorstwa na internetowych aukcjach stało się dla nich tak naturalne jak dla klientów indywidualnych. Naturalną konsekwencją wzrostu było uruchomienie osobnej platformy dla klientów biznesowych.

eBay Business wyposażony został w narzędzia ułatwiające zawieranie transakcji online, takie jak np. płatności via Internet, ubezpieczenie translacji i bezpieczne transakcje escrow.

Internetowe serwisy aukcyjne przeznaczone dla klientów korporacyjnych nie są jednak wynalazkiem eBay. W Polsce np. od kwietnia 2001 roku funkcjonuje platforma handlowa Marketplanet.pl.