e-zakupy coraz popularniejsze

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez Business Software Alliance wynika, że aż 93% amerykańskich użytkowników Sieci przynajmniej raz w życiu dokonywało zakupów za pośrednictwem Internetu.

64% amerykańskich internautów przyznaje, że jest dziś znacznie bardziej skłonnych zaopatrywać się w witrualnych sklepach niż jeszcze dwa lata temu. 38% ankietowanych deklaruje, że dość często i bardzo często dokonuje zakupów w e-sklepach. Dla porównania, 55% badanych czyni to okazjonalnie. Największym wzięciem w e-sklepach cieszą się książki, filmy, płyty kompaktowe, odzież oraz sprzęt i oprogramowanie komputerowe.

Pomimo rosnącego zainteresowania internetowymi zakupami, aż 65% internautów w USA ma podczas wirtualnych zakupów obawy. Najwięcej lęku budzi perspektywa dostania się danych personalnych klientów e-sklepów w niepowołane ręce. 42% boi się, że może otrzymywać dużą ilość niechcianej poczty, jeśli udostępni swój adres w momencie dokonywania zakupów. Z kolei 36% wyraża obawy związane z podawaniem numeru swojej karty kredytowej w Internecie.