Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

e-bankowość coraz popularniejsza

Liczba Europejczyków korzystających z usług banków internetowych wzrosła w ciągu sześciu miesięcy, do października br., o 3 miliony – wynika z badań opublikowanych przez Nielsen NetRatings.

W samym tylko październiku, internetowe banki odwiedziło 18,6 mln Europejczyków. Jeszcze sześć miesięcy wcześniej liczba ta wynosiła 15,6 mln. Badania przeprowadzone przez Nielsen NetRatings wykazały jednak, że mieszkańcy różnych europejskich krajów, w różnym stopniu korzystają z elektronicznych form bankowości.

Podczas gdy Szwedzi i Holendrzy przodują pod względem korzystania z internetowych banków, mieszkańcy innych krajów pozostają daleko w tyle. Dla przykładu, w Holandii 97% internautów odwiedzających finansowe serwisy WWW, korzysta jednocześnie z usług bankowości elektronicznej. W Niemczech odsetek ten wynosi 60%.

W Wielkiej Brytanii, według Nielsen NetRatings, w październiku już niemal 5 mln internautów zarządzało swoimi finansami za pomocą Internetu z domu, zaś siedem milionów robiło to korzystając zarówno z domowego, jak i ze służbowego komputera. Sektor bankowości internetowej jest też bardziej konkurencyjny w Wielkiej Brytanii, niż w pozostałych krajach Starego Kontynentu. Pięć do sześciu banków on-line ma do podziału między sobą brytyjski rynek, podczas gdy w pozostałych krajach Europy o klientów walczy średnio jeden lub dwa banki.