Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

e-Katalyst inwestuje w e-szkolenia

Piątą spółką w portfelu internetowego inkubatora jest e-Learning.pl. Wielkość inwestycji e-Katalyst w tym roku to 1 mln zł.

Inwestycja e-Katalyst SA wyniesie na początek 1 mln zł. W przyszłym roku przewidziane jest kolejne dofinansowanie e-Learning w wysokości 1 mln zł. e-Katalyst zainwestował jak dotąd w cztery spółki internetowe – serwis rekrutacyjny pracuj.pl, platformę zapytań ofertowych serio.pl, platformę dyskusyjną HydePark.pl, oraz internetowy kanał dystrybucji usług finansowych e-Akces.pl.

e-Learning dostarcza rozwiązania edukacyjne z zastosowaniem Intranetu, Extranetu, Internetu czy na CD-ROMach, a także tzw. szkolenia mieszane (blended learning). e-Learning prowadzi szkolenia firmowe, szczególnie z obszaru umiejętności biznesowych, specjalistycznych, ogólnorozwojowych oraz tzw. „szkolenia miękkie” (tj. dotyczące prowadzenia negocjacji, czy zachowań niewerbalnych).

e-Learning.pl podpisała ponadto umowy partnerskie z kilkoma innymi firmami, w tym ze SkillSoft, firmą z sektora e-learning, która jest największym dostawcą tych usług dla firm z listy Global 2000. Umowa ze SkillSoft daje e-Learning.pl wyłączność na licencjonowanie produktów na terenie Polski, oraz na lokalizację oprogramowania i modułów szkoleniowych SkillSoft dla potrzeb polskiego rynku. Finansowanie zapewnione przez e-Katalyst S.A. umożliwi e-Learning właśnie lokalizację modułów szkoleniowych SkillSoft oraz opracowanie modułów dopasowanych do specyficznych potrzeb.

Oprócz współpracy ze SkillSoft, e-Learning.pl ogłosiła nawiązanie współpracy z trzema innymi polskimi spółkami: TMI Polska, z rynku szkoleń i doradztwa w zakresie umiejętności biznesowych i tzw. umiejętności miękkich , ISO SMG Poland, firmą szkoleniową i doradczą, specjalizującą się w symulacjach biznesowych, oraz Telephone Doctor Polska, firmą szkoleniową specjalizującą się w szkoleniach z zakresu obsługi klienta. e-Learning.pl będzie współpracować z nimi w zakresie tzw. „szkoleń mieszanych”.

E-learning jest w USA jednym z najszybciej rozwijających się sektorów nowych technologii. Według badania, IDC, rynek elektronicznych szkoleń dla firm i instytucji powinien zwiększyć swoją wartość z 2 mld USD w roku 2000 do 18 mld USD w 2005. Jednocześnie szkolenia nie związane bezpośrednio z informatyką obejmują coraz większą część rynku e-learning. W roku 2000 szkolenia nie związane z informatyką przyniosły 24% dochodów sektora e-learning, lecz zdaniem IDC odsetek ten wzrośnie do 54% w roku 2005.