comScore: popularność Bing gwałtownie wzrosła

Wyszukiwarka Bing Microsoftu zdobyła w ostatnich miesiącach rekordową liczbę użytkowników od momentu swojego startu w czerwcu ubiegłego roku - wynika z raportu firmy analitycznej comScore.

Firma analityczna comScore przedstawiła raport "The 2009 U.S. Digital Year in Review", w którym poinformowała, że popularność wyszukiwań na stronach internetowych Microsoftu w roku 2009 wzrosła z 8,3% do 10,7% dla wszystkich zapytań skierowanych do wyszukiwarek. Tak znaczny wzrost spowodowany został przede wszystkim wprowadzeniem wyszukiwarki Bing.

Z raportu comScore wynika, że strony Microsoftu zanotowały w 2009 wzrost liczby wyszukiwań na poziomie aż 49%. Sukces ten napędzany jest m.in. wzrostem unikalnych wyszukiwań na poziomie 15% i wyszukiwań na jednego użytkownika o 30%. Dla porównania - strony Google zanotowały w tych kategoriach wzrost na poziomie 21%, w tym: unikalnych wyszukiwań o 9% oraz wyszukiwań na użytkownika o 10%.

Mimo wzrostu popularności Bing wciąż pozostaje daleko w tyle za konkurentem w postaci Google. Wyszukiwarka giganta z Mountain View zdobyła aż 65,7% wszystkich wyszukiwań na terenie Stanów Zjednoczonych w grudniu 2009 roku. To o 2,2% więcej niż w tym samym okresie roku 2008.

Firma comScore szacuje, że rynek wyszukiwarek w Stanach Zjednoczonych wzrósł w 2009 roku o 16% z czego 10-procentowy wzrost odnotowano w wyszukiwaniach na użytkownika oraz 6-procentowy w wyszukiwaniach unikalnych.