clicXS - czyli Allegro a rebours

W internecie pojawił się nowy serwis aukcyjny - clicXS.com. Jednak znacząco różni się on od Allegro, gdyż opiera się na mechanizmie aukcji odwróconych.

clicXS - czyli Allegro a rebours

ClicXS

Twórcami serwisu clicXS jest trójka młodych, polskich programistów, którzy ukończyli praktyki w największych amerykańskich firmach internetowych - Google i Facebook.

Aukcje odwrócone - czyli ceny spadają za kliki...

Jak działa kupowanie w serwisie clicXS.com? By korzystać z serwisu, każdy użytkownik musi zakupić specjalne kliki (2,49 za sztukę). Za cenę 1 klika możemy podejrzeć aktualną cenę produktu, jednocześnie obniżając ją o 1zł. Ponadto ceny wszystkich produktów spadają o złotówkę co 24 godziny - im dłużej trwa aukcja, tym produkt jest tańszy.

clicXS - co tam znajdziemy?

W serwisie clicXS obecnie dostępnych jest kilkadziesiąt urządzeń takich jak komputery, smartfony czy konsole do gier. Najwięcej jest urządzeń Dell, HP i Apple.

clicXS - czyli Allegro a rebours

ClicXS

Czy clicXS stanowi zagrożenie dla Allegro?

Czy clicXS się przyjmie w polskim internecie? Mam co do tego mieszane uczucia. Metoda odwróconych aukcji wydaje się bardziej skomplikowana i niezbyt do mnie przemawia. A do tego ta nazwa.. zbyt skomplikowana, zbyt wydumana, zbyt obca... Wniosek? Włodarze Allegro mogą spać spokojnie.

Przy okazji warto zerknąć na serwis Alledrogo, który pokazuje, ile zarabiają najwięksi sprzedawcy na Alllegro.

Źródło: Wirtualne Media