chello w Katowicach i Trójmieście. Nareszcie

W niemal dwa i pół roku od uruchomienia usługi chello w Warszawie, w kwietniu i w maju br. UPC rozpocznie świadczenie usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu w dwóch kolejnych wielkich aglomeracjach: w Trójmieście i Katowicach.

W Katowicach oficjalne wprowadzenie usługi nastąpić ma 2 kwietnia br., w Trójmieście – w maju br. W Katowicach pierwsi z usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu po sieci telewizji kablowej skorzystają abonenci telewizji kablowej UPC mieszkający na Os. Witosa.

Według zapowiedzi UPC, do końca roku liczba domów z dostępem do chello w Katowicach, Gdańsku, Warszawie i Krakowie ma przekroczyć 350 tys. – czyli w sumie blisko dwa razy więcej niż obecnie.

Usługa chello jest sprzedawana na zasadzie stałej miesięcznej opłaty doliczanej do podstawowego abonamentu za telewizję kablową. Ta łączna kwota wynosi przeważnie, w związku z ciągłymi promocjami usługi, ok. 160 zł miesięcznie.

Abonenci chello uzyskują ponadto bez dodatkowych opłat dostęp do specjalnie dla nich stworzonego portalu, mogą też korzystać z poczty elektronicznej i konta e-mailowego z pięcioma aliasami oraz zamieszczać własne strony WWW (do 10 MB).

UPC Telewizja Kablowa oferuje chello od grudnia 2000 roku we współpracy z chello broadband. Łącznie z chello korzysta ponad 700 000 użytkowników w ośmiu krajach europejskich.

W Polsce zasięgu sieci telewizji kablowej UPC znajduje się ponad 1,8 miliona gospodarstw domowych w 8 największych miastach, firma obsługuje z tego ok. 500 tys. abonentów. Dostęp do sieci z kanałem zwrotnym w Warszawie i Krakowie ma ok. 170 tys. abonentów, z czego obecnie ok. 14 tys. jest chellonautami.

Usługa dostała pierwsze nagrody w badaniu szybkości dostępuhttp://www.internetstandard.com.pl/news/news.asp?id=44100

(co zresztą wzbudziło pewne kontrowersjehttp://www.internetstandard.com.pl/news/news.asp?id=44494 ) oraz tytuł Produktu Roku od PC World.