bmp AG zainwestuje w nową porównywarkę cen

Niemiecki fundusz venture capital bmp AG zakupił 33,3% udziałów w firmie Nokaut, która zamierza stworzyć i prowadzić internetową porównywarkę cen. Tomasz Jażdżyński nie wykluczył możliwości współpracy Bankiera z tą firmą.

bmp AG zajmuje się nabywaniem akcji i udziałów w rozwijających się innowacyjnych przedsiębiorstwach. Celem spółki jest dalsze rozwijanie spółek portfelowych, przeciętnie przez okres od trzech do pięciu lat, zwiększenie w ten sposób ich wartości, a następnie ich sprzedaż z zyskiem.

Partnerami bmp w nowej inwestycji jest zespół założycieli, czyli Wojciech Czernecki oraz Michał Jaskólski, mający doświadczenie w rozmaitych projektach internetowych, w tym z zakresu search engine optimalization (SEO) w Polsce.

Nokaut, obok tworzenia porównywarki, chce również oferować usługi z zakresu SEO. Jak można wyczytać w komunikacie prasowym, - Nokaut będzie platformą drugiej generacji, która obok know-how z zakresu SEO będzie oparta na filozofii Web 2.0, co przełoży się na jej dużą otwartość na użytkowników i kooperantów a jednocześnie wysoki wskaźnik konwersji, dzięki czemu w krótkim czasie stanie się głównym pośrednikiem pomiędzy polskimi konsumentami i oferentami.

Jak skomentował dla nas Tomasz Jażdżyński, nowy prezes Bankier.pl, w przyszłości nie jest wykluczona współpraca Bankiera z firmą Nokaut. - Jeżeli firma Nokaut będzie na swojej platformie oferować możliwość porównywania ofert finansowych, z pewnością rozważymy nasz udział w tym przedsięwzięciu. "Wspólny" większościowy akcjonariusz obydwu firm z pewnością taką współpracę ułatwi. Bankier nie ma jednak w planach wprowadzenia do serwisu zwykłej porównywarki cen.

bmp AG nie poinformował, jaka jest wartość jednej trzeciej udziałów w firmie Nokaut.

bmp AG jest notowany na warszawskiej giełdzie od grudnia 2004 roku.

bmp AG wraz z CEEV GmbH jest 62% akcjonariuszem spółki Bankier.pl S.A., prowadzącej serwis finansowy Bankier.pl. Jest również akcjonariuszem K2 Internet oraz ACR.