Zynga kontynuuje zakupy

Twórca przebojowych gier FarmVille i CityVille na Facebooka kupił kolejną firmę. Tym razem jest to deweloper gier społecznościowych DNA Games. Będzie to pełne przejęcie firmy i jej personelu, który stanie się częścią nowego studia wewnątrz Zyngi.

Serwis TechCrunch.com podaje, że jest to już 14 zakup Zyngi w czasie ostatnich 12 miesięcy. Nie zdradzono warunków finansowych, ale będzie to pełne przejęcie całej firmy i pracowników, czyli inaczej niż w przypadku kilku poprzednich zakupów, których głównym celem było pozyskanie określonych talentów lub pomysłów.

DNA Games powstało w 2009 roku, a jego najbardziej znane gry to Casion City, Slot City i Bar World. Developer ma 2,4 mln aktywnych użytkowników na Facebooku. Ten Startup zebrał w rundzie inwestycyjnej 2 mln dolarów od Battery Ventures i Bain Capital Ventures.

Zespół przejętej firmy będzie stanowił jądro studia skupionego na tworzeniu nowych gier. Jego dyrektorem generalnym zostanie Jon Lee, prezes i założyciel DNA Games, który będzie odpowiadał przed wiceprezesem ds. rozwoju produktu Zyngi, Markiem Skaggsem.