Zwolnieni za wypowiedzi w serwisie Facebook

Trzynastu pracowników zostało zwolnionych z linii lotniczych Virgin Atlantic. Powodem takiej decyzji spółki były kontrowersyjne wypowiedzi członków załogi, jakie ukazały się na serwisie społecznościowym Facebook.

W zeszłym miesiącu na stronie Virgin Atlantic, założonej specjalnie dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook, pojawiły się podejrzane posty. Naśmiewano się w nich z niektórych pasażerów oraz sugerowano jakoby samoloty tych linii lotniczych nie były do końca bezpieczne. Okazało się, że wpisy te są autorstwa kilku pracowników firmy.

Virgin podjęło decyzję o zwolnieniu z pracy członków załogi zamieszanych w całą sprawę. Jako powód firma podała fakt, iż nie przypuszcza by pracownicy ci mogli spełniać wysokie standardy obsługi prezentując tak "niewłaściwe" przekonania.

Warto zauważyć, że przypadków w których posty zamieszczane w sieci są przyczyną późniejszych kłopotów, jest więcej. Kilka dni temu okazało się, iż kilku pracowników British Airways nazwało swoich pasażerów mianem "śmierdziuchów". Dochodzenie w tej sprawie jest jeszcze w toku.