Zumi w powietrzu

Lokalizator Zumi.pl wzbogaca swoją ofertę o wysokiej rozdzielczości zdjęcia lotnicze polskich miast. Specjalne samoloty, które wykonać mają 35 tys. fotografii już znajdują się w powietrzu. Partnerem projektu jest firma MGGP Aero.

Kraków, Szczecin, Zielona Góra, Opole, Bytom, Bydgoszcz, Tarnów, Rzeszów, Łańcut, Lublin, Bielsko-Biała, Rybnik, Wałbrzych, Toruń, Trójmiasto i Jelenia Góra - to miasta, których dokładne zdjęcia dostępne są już za pośrednictwem lokalizatorahttp://Zumi.pl (3,1 mln użytkowników wg kwietniowego Megapanelu PBI/Gemius).

Fotografie wykonane specjalistycznym sprzętem zintegrowane są, po komputerowej obróbce, z mapą w lokalizatorze Zumi.pl i dają szczegółowy obraz poszukiwanej okolicy. Ich zalety to: wysoka jakość, ostrość, wyrazistość, dzięki którym możliwe jest dokładne przybliżanie obiektów, nie bez znaczenia jest także aktualność fotografii.

Wg zapowiedzi, już wkrótce dostępne będą w Zumi kolejne zdjęcia lotnicze najwiekszych polskich aglomeracji: warszawskiej, łódzkiej, poznanskiej, wrocławskiej oraz m.in. Czestochowy, Radomia, Olsztyna i Kielc.

Zumi w powietrzu

Rzeszowski rynek w Zumi.pl

Partnerem Zumi w realizacji projektu jest firma MGGP Aero, która wykorzystuje dwa samoloty - Cessna 402 i Piper Navaho. Na pokładzie tego ostatniego zamontowano potężną kamerę cyfrowa DMC - Digital Mapping Camera System z 8 obiektywami wykonanymi w fabryce Carl Zeiss, która umieszczona jest na żyroskopowo stabilizowanym statywie, niwelujacym drgania wystepujace podczas lotu. Dobrej jakości fotografie wykonywane są m. in. dzięki matrycy posiadającej ponad 106 megapikseli.

Zumi w powietrzu

Aparat o matrycy 106 megapikseli na pokładzie Piper Navaho

Atutem Zumi jest to, że oferujemy naszym użytkownikom najwięcej w Polsce dokładnych zdjęć lotniczych, wykonanych przy dobrych warunkach pogodowych. W najbliższym czasie, dzięki zmianom oprogramowania serwisu, użytkownicy będą mogli jeszcze lepiej wykorzystać doskonałą jakość nowych zdjęć - komentuje Mateusz Boczar, Dyrektor Produktu Zumi z Grupie Onet.pl.

Zumi w powietrzu

Samolot Piper Navaho

Nowe zdjecia lotnicze, to kolejna po wideo wizytówkach, KRS i ofertach nieruchomości, innowacja produktowa wprowadzona przez Zumi, który rozwijany jest wg motta: "Wiecej o firmach, produktach, usługach."

Źródło: Onet