Zostań komputerowym samoukiem

Ciekawe strony dla maturzystów

Jeśli potrzebujesz informacji pochodzących z serwisów internetowych masz ogromny wybór. Najlepszą metodą znajdowania konkretnych danych są oczywiście wyszukiwarki. Po wpisaniu hasła Matura w Google odnajdziesz wiele odnośników prowadzących do najróżniejszych stron WWW.

http://matura.servis.pl

Strona zawiera kompendium wiedzy na temat egzaminu dojrzałości - podstawowe informacje, procedury, listy lektur, informatory, prezentacje i inne przydatne dane. Ponadto codziennie ukazują się arkusze z poszczególnych przedmiotów wraz z odpowiedziami. Dzięki temu abiturienci mogą od razu sprawdzić rozwiązania. Do nauki przydadzą się streszczenia lektur, biografie oraz wiadomości z różnych dziedzin wiedzy prezentowane w przejrzysty sposób. Zagadnienia encyklopedyczne są powiązane z internetową składnicą wiedzy Wikipedia, więc zakres tematyczny jest dosyć dobrze rozbudowany.

http://www.matura.pl

Kolejny portal edukacyjny poświęcony maturze. Niestety oprócz istotnych informacji zawiera wiele treści reklamowych, które przeplatają się z treściami merytorycznymi. Na uwagę zasługuje bardzo przejrzysty harmonogram egzaminów oraz zagadnienia wymagane m.in. na maturze z informatyki.

http://www.matura.oswiata.org.pl

Ten serwis również posiada przykładowe arkusze egzaminacyjne z przedmiotów maturalnych. Jego mocną stroną są poradniki dotyczące nauki, przygotowań do egzaminu oraz nowości.

Zapraszamy do wypowiadania się na temat programów i serwisów internetowych na naszym forum oraz w komentarzach.