Zobacz, co robią użytkownicy

Niedawno uruchomiony serwis CrazyEgg pozwala "zobaczyć", co robią użytkownicy serwisu WWW. Umożliwia stworzenie wizualizacji poszczególnych stron, na których widać miejsca, w które klikali internauci. Usługa jest adresowana do projektantów stron WWW, właścicieli serwisów oraz specjalistów od użyteczności.

CrazyEgg śledzi wszystkie kliknięcia, których dokonali użytkownicy. Następnie tworzy dwa rodzaje wizualizacji. Jedna z nich pokazuje, ile było dokładnie kliknięć w poszczególne obszary strony, druga to tzw. heatmap. Dzięki niej, możemy zobaczyć, które obszary są "cieplejsze", czyli, w których strefach było najwięcej kliknięć. Heatmap przypomina z wyglądu obrazy termograficzne.

Aby skorzystać z serwisu, wystarczy utworzyć konto oraz skopiować fragment kodu do każdej ze stron serwisu, którą chcemy śledzić. CrazyEgg pozwala na tworzenie tzw. testów, które służą do sprawdzenia, która wersja strony sprawdza się najlepiej.

Zobacz, co robią użytkownicy

Heatmap w CrazyEgg

Darmowa wersja CrazyEgg pozwala śledzić cztery strony oraz do 5 tys. wizyt miesięcznie. Za 20 USD / miesiąc można obserwować zachowanie użytkowników na nieograniczonej liczbie podstron oraz 25 tys. wizyt miesięcznie. 100 USD pozwoli na obserwację zachowania 250 tys. internautów.

http://www.crazyegg.com