Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Znów luka w IE

Firma eEye Digital Security poinformowała o wykryciu nowego błędu w przeglądarce Internet Explorer. Nie ujawniono na razie szczegółowych informacji o problemie - wiadomo jednak, że na atak z wykorzystaniem owego błędu podatna jest w pełni uaktualniona przeglądarka, zainstalowana w systemie Windows XP SP2.

Przedstawiciele eEye Digital Security (firma znana jest z wykrywania błędów w popularnym oprogramowaniu) zastrzegają, że luka występuje w standardowo skonfigurowanej przeglądarce. Poinformowali również, że nie może ona posłużyć np. do stworzenia robaka automatycznie infekującego system Windows - na pewno jednak "napastnik" może wykorzystać ją do skutecznego zaatakowania systemu.

O problemie został już powiadomiony Microsoft - przedstawiciele koncernu sprawdzają w tej chwili dostarczone im przez eEye Digital Security informacje. Rzecznik firmy uspokaja, że szczegółowe dane o luce mają w tej chwili tylko Microsoft oraz eEye Digital Security - dlatego ryzyko wykorzystania błędu do atakowania użytkowników Windows jest znikome.

Więcej informacji: eEye Digital Security.