Znów luka w IE

Firma eEye Digital Security poinformowała o wykryciu nowego błędu w przeglądarce Internet Explorer. Nie ujawniono na razie szczegółowych informacji o problemie - wiadomo jednak, że na atak z wykorzystaniem owego błędu podatna jest w pełni uaktualniona przeglądarka, zainstalowana w systemie Windows XP SP2.

Przedstawiciele eEye Digital Security (firma znana jest z wykrywania błędów w popularnym oprogramowaniu) zastrzegają, że luka występuje w standardowo skonfigurowanej przeglądarce. Poinformowali również, że nie może ona posłużyć np. do stworzenia robaka automatycznie infekującego system Windows - na pewno jednak "napastnik" może wykorzystać ją do skutecznego zaatakowania systemu.

O problemie został już powiadomiony Microsoft - przedstawiciele koncernu sprawdzają w tej chwili dostarczone im przez eEye Digital Security informacje. Rzecznik firmy uspokaja, że szczegółowe dane o luce mają w tej chwili tylko Microsoft oraz eEye Digital Security - dlatego ryzyko wykorzystania błędu do atakowania użytkowników Windows jest znikome.

Więcej informacji: eEye Digital Security.