Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Znani artyści i debiutanci w sklepie muzycznym Wirtualnej Polski

Już wkrótce utwory muzyczne będzie można legalnie zakupić w nowym sklepie Wirtualnej Polski. Jak na razie portal będzie oferował nagrania 20 znanych artystów i liczne piosenki mniej znanych wykonawców.

Sklep muzyczny Wirtualnej Polski ma pojawić się w sieci jeszcze przed Świętami. Jeden utwór będzie można nabyć za 1 zł brutto w przypadku płatności kartą lub za 2,44 zł brutto w przypadku płatności za pomocą SMS.

Użytkownicy będą mogli nabyć utwory 20 znanych wykonawców. Ponadto, dostępne w sprzedaży będą również piosenki artystów ze Strefy MP3. Michał Urbaniak będzie wybierał talenty ze Strefy MP3 i proponował im sprzedaż utworów w sklepie WP. Artyści, którzy zdecydują się na współpracę z serwisem mogą spodziewać się 50% udziału od sprzedaży utworu lub całej płyty.

Utwory będą sprzedawane w formacie MP3 oraz WMA. "Format MP3 jest wygodniejszy dla kupujących, głównie ze względu na możliwość transferu plików do urządzeń przenośnych" - zaznacza Aleksandra Ciechomska, dyrektor rozwoju produktów WP - "Natomiast pliki formatu WMA będą posiadały zabezpieczenia utrudniające ich nielegalną, dalszą dystrybucję. Artysta będzie decydował o formacie, w jakim jego utwory będą dystrybuowane w sklepie."

Jak poinformowała dzisiaj Wirtualna Polska, w listopadzie przychody ze sprzedaży powierzchni reklamowej WP i realizowanych kampanii wzrosły o blisko 28% w odniesieniu do października br. i o 37% w stosunku do września br. Liczba odsłon stron portalu przekroczyła 1,025 mld, a liczba unikalnych użytkowników wyniosła ponad 11 mln.