Znani artyści i debiutanci w sklepie muzycznym Wirtualnej Polski

Już wkrótce utwory muzyczne będzie można legalnie zakupić w nowym sklepie Wirtualnej Polski. Jak na razie portal będzie oferował nagrania 20 znanych artystów i liczne piosenki mniej znanych wykonawców.

Sklep muzyczny Wirtualnej Polski ma pojawić się w sieci jeszcze przed Świętami. Jeden utwór będzie można nabyć za 1 zł brutto w przypadku płatności kartą lub za 2,44 zł brutto w przypadku płatności za pomocą SMS.

Użytkownicy będą mogli nabyć utwory 20 znanych wykonawców. Ponadto, dostępne w sprzedaży będą również piosenki artystów ze Strefy MP3. Michał Urbaniak będzie wybierał talenty ze Strefy MP3 i proponował im sprzedaż utworów w sklepie WP. Artyści, którzy zdecydują się na współpracę z serwisem mogą spodziewać się 50% udziału od sprzedaży utworu lub całej płyty.

Utwory będą sprzedawane w formacie MP3 oraz WMA. "Format MP3 jest wygodniejszy dla kupujących, głównie ze względu na możliwość transferu plików do urządzeń przenośnych" - zaznacza Aleksandra Ciechomska, dyrektor rozwoju produktów WP - "Natomiast pliki formatu WMA będą posiadały zabezpieczenia utrudniające ich nielegalną, dalszą dystrybucję. Artysta będzie decydował o formacie, w jakim jego utwory będą dystrybuowane w sklepie."

Jak poinformowała dzisiaj Wirtualna Polska, w listopadzie przychody ze sprzedaży powierzchni reklamowej WP i realizowanych kampanii wzrosły o blisko 28% w odniesieniu do października br. i o 37% w stosunku do września br. Liczba odsłon stron portalu przekroczyła 1,025 mld, a liczba unikalnych użytkowników wyniosła ponad 11 mln.