Znak.pl ogłosił upadłość

Kolejny w ciągu minionych miesięcy podmiot e-commerce z obszaru elektroniki i sprzętu komputerowego ogłosił upadłość. Na stronie głównej sklepu Znak.pl widnieje informacja o złożeniu wniosku o upadłość z likwidacją.

Istniejący od 2000 r. sklep ze sprzętem komputerowym, który stopniowo otwierał nowe placówki oraz uruchomił jako Zank.pl sprzedaż on-line ogłosił upadłość. Wniosek o upadłość ZNAK Centrum Komputerowego Sp. z o.o. z likwidacją złożony został 3 marca 2009 r.

Na stronie głównejhttp://Znak.pl umieszczono informację o przyczynach likwidacji sklepu: Powodem była nieustannie spadająca sprzedaż od października 2008 roku, która w lutym 2009 roku osiągnęła ok. 50% sprzedaży z roku 2008, co przełożyło się na to, że ZNAK Centrum Komputerowe Sp. z o.o. nie było wstanie zarobić na koszty związane z prowadzeniem firmy. Szybkość negatywnych zmian związanych z poziomem sprzedaży nie pozwoliła na dokończenie procesu restrukturyzacji i dostosowanie kosztów do zysków.

Niekorzystna sytuacja nie pozwoliła Zarządowi Spółki pozyskać inwestora ani wynegocjować dodatkowych warunków w bankach i u dostawców. Doprowadziło to do utraty płynności finansowej i uniemożliwiło zakupy a tym samym sprzedaż - brzmią wyjaśnienia.

Znak.pl ogłosił upadłość
Od 2005 r. firma ZNAK Centrum Komputerowe systematycznie odznaczana była Godłem Solidna Firma. Co ciekawe, również za rok 2008 taki certyfikat został jej przyznany. Wśród innych odznaczeń świadczących o solidności i rzetelności znalazły się też inne wyróżnienia i certyfikaty przyznawane sklepowi od 2004 (m. in. Certyfikat "Najwyższa Jakość", nagroda Lukasa "Najniższe ryzyko", certyfikat Microsoft Gold Certified Partner). Oprócz sklepu internetowego firma posiadała trzy lokalne centra handlowe w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku.

Zarząd ZNAK Centrum Komputerowe Sp. z o.o. w komunikacie na stronie głównej z poważaniem i przeprosinami za zaistniałą sytuację prosi swych klientów o zrozumienie i cierpliwość, informując jednocześnie o możliwościach nawiązania kontaktu w celu zwrotu pieniędzy, sprzętu, reklamacji itp.

To kolejny w ostatnim czasie upadek sklepu internetowego oferującego sprzęt komputerowy - niedawno pisaliśmy m. in. o Sirius.pl oraz Ulubionym.pl?

Nieoficjalnie mówi się, że pośrednią przyczyną upadku sklepu mogło być oferowanie zaniżanych cen chęcią zdobycia najwyższych miejsc w porównywarkach cenowych.