Znak.pl ogłosił upadłość

Kolejny w ciągu minionych miesięcy podmiot e-commerce z obszaru elektroniki i sprzętu komputerowego ogłosił upadłość. Na stronie głównej sklepu Znak.pl widnieje informacja o złożeniu wniosku o upadłość z likwidacją.

Istniejący od 2000 r. sklep ze sprzętem komputerowym, który stopniowo otwierał nowe placówki oraz uruchomił jako Zank.pl sprzedaż on-line ogłosił upadłość. Wniosek o upadłość ZNAK Centrum Komputerowego Sp. z o.o. z likwidacją złożony został 3 marca 2009 r.

Na stronie głównejhttp://Znak.pl umieszczono informację o przyczynach likwidacji sklepu: Powodem była nieustannie spadająca sprzedaż od października 2008 roku, która w lutym 2009 roku osiągnęła ok. 50% sprzedaży z roku 2008, co przełożyło się na to, że ZNAK Centrum Komputerowe Sp. z o.o. nie było wstanie zarobić na koszty związane z prowadzeniem firmy. Szybkość negatywnych zmian związanych z poziomem sprzedaży nie pozwoliła na dokończenie procesu restrukturyzacji i dostosowanie kosztów do zysków.

Niekorzystna sytuacja nie pozwoliła Zarządowi Spółki pozyskać inwestora ani wynegocjować dodatkowych warunków w bankach i u dostawców. Doprowadziło to do utraty płynności finansowej i uniemożliwiło zakupy a tym samym sprzedaż - brzmią wyjaśnienia.

Od 2005 r. firma ZNAK Centrum Komputerowe systematycznie odznaczana była Godłem Solidna Firma. Co ciekawe, również za rok 2008 taki certyfikat został jej przyznany. Wśród innych odznaczeń świadczących o solidności i rzetelności znalazły się też inne wyróżnienia i certyfikaty przyznawane sklepowi od 2004 (m. in. Certyfikat "Najwyższa Jakość", nagroda Lukasa "Najniższe ryzyko", certyfikat Microsoft Gold Certified Partner). Oprócz sklepu internetowego firma posiadała trzy lokalne centra handlowe w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku.

Zarząd ZNAK Centrum Komputerowe Sp. z o.o. w komunikacie na stronie głównej z poważaniem i przeprosinami za zaistniałą sytuację prosi swych klientów o zrozumienie i cierpliwość, informując jednocześnie o możliwościach nawiązania kontaktu w celu zwrotu pieniędzy, sprzętu, reklamacji itp.

To kolejny w ostatnim czasie upadek sklepu internetowego oferującego sprzęt komputerowy - niedawno pisaliśmy m. in. o Sirius.pl oraz Ulubionym.pl?

Nieoficjalnie mówi się, że pośrednią przyczyną upadku sklepu mogło być oferowanie zaniżanych cen chęcią zdobycia najwyższych miejsc w porównywarkach cenowych.