Znajdź lukę w Firefoksie, dostaniesz 3 tysiące dolarów

Mozilla zwiększyła wysokość nagrody za znalezienie luk w zabezpieczeniach produkowanego przez nią oprogramowania. Dotychczas użytkownik, który zidentyfikował taki błąd i poinformował o tym Mozillę, otrzymywał 500 dolarów - odtąd będzie mógł liczyć na 3000 USD.

Security Bug Bounty Program został zainicjowany przez Mozillę w 2004 r.. Przez sześć lat, jakie minęły od tego czasu, wiele się zmieniło - pisze Lucas Adamski, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Mozilli. "Wierzymy, że jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa naszym użytkownikom jest stworzenie ekonomicznej równowagi, dzięki której eksperci ds. bezpieczeństwa podejmą właściwe decyzje w kwestii ujawniania informacji" [o błędach - redakcja] - czytamy w blogu przedstawiciela Mozilli.

Innymi słowy chodzi o to, by po znalezieniu potencjalnie niebezpiecznej luki w programie nie sprzedawać informacji o niej cyberprzestępcom.

Fundacja rozszerzyła też zakres programu płacenia za znalezione luki, obejmując nim nie tylko przeglądarkę internetową Firefox i klienta poczty elektronicznej Thunderbird, ale również m.in. przeglądarkę dla smartfonów - Mobilny Firefox.

Więcej informacji: Security Bug Bounty Program