Zmiany w strukturze właścicielskiej Money.pl

Zmienił się główny udziałowiec spółki Money.pl. Dotychczasowego współwłaściciela - Wydawnictwo Handelsblatt - zastąpiła siostrzana spółka Holtzbrinck Networks.

Zmiany są konsekwencją reorganizacji w strukturze Grupy Holtzbrinck, do której należą obie spółki. Krystalizowana jest struktura grupy, czego efektem jest wyraźniejsze oddzielenie aktywów wydawniczych i internetowych.

Holtzbrinck Networks przejął pakiet 70 proc. udziałów w spółce Money.pl, 30 proc. wciąż pozostaje w rękach Arkadiusza Osiaka. Z Money.pl korzysta ponad 3,2 mln użytkowników miesięcznie (PBI/Megapanel, marzec 2009).

"Trzyletnia współpraca z Handelsblatt to siedem inwestycji Money.pl na polskim rynku i utworzenie Grupy Kapitałowej Money.pl. Obecność w portfolio Holtzbrinck Networks otwiera kolejne, nowe możliwości rozwoju. Sama zmiana w strukturze kapitałowej nie ma wpływu na bieżącą strategię Money.pl. Cieszymy się jednak, że dołączamy do tak dużej grupy internetowej. Holtzbrinck Networks i Holtzbrinck Ventures, to obecnie kilkadziesiąt inwestycji internetowych w całej Europie" - komentuje Arkadiusz Osiak, współzałożyciel i prezes spółki Money.pl.

Verlagsgruppe Handelsblatt to wydawca m.in. takich tytułów, jak dziennik Handelsblatt, czy tygodnik Wirtschafts Woche. Z kolei Holtzbrinck Networks, to spółka od kilku lat koncetrująca aktywa internetowe Grupy Holtzbrinck, w swoim portfolio posiadająca kilkadziesiąt innych spółek internetowych w tym m.in. największy niemiecki serwis społecznościowy - StudiVZ.

"Rynek polski leżał w naszym bezpośrednim zainteresowaniu już od dłuższego czasu. Teraz udało się doprowadzić do połączenia obu grup - mówi Claas van Delden, dyrektor zarządzający Holtzbrinck Networks - Jesteśmy przekonani o tym, że to dobry punkt wyjścia do dalszych, ciekawych projektów w Polsce i za granicą"