Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Zmiany w internetowym peletonie

Według firmy badawczej WebSideStory, w lipcu br. najwięcej – ponad 40% - ruchu internetowego generowali, podobnie jak zwykle, użytkownicy z terenu Stanów Zjednoczonych. W porównaniu z czerwcem, nastąpiły za to zmiany na dalszych pozycjach w tym rankingu.

USA utrzymują zdecydowaną przewagę nad „resztą świata” pod względem wielkości generowanego ruchu w Internecie. W lipcu br. amerykańscy internauci byli odpowiedzialni za ok. 42% całości ruchu w Sieci. Kolejne miejsca zajęły Chiny – z 6,63-proc. udziałem, oraz Japonia – z 5,24-proc. udziałem. Internauci z tych krajów okazali się aktywniejsi od internautów z Niemiec i Kanady, którzy zajmowali pod tym względem drugą i trzecią pozycję jeszcze w czerwcu br. W lipcu br. ich aktywność, zapewne w związku z okresem wakacyjnym, spadła odpowiednio do 3,6% i 3,9% ogółu lipcowego ruchu (miesiąc wcześniej odpowiednio 5,6% i 5%).

Według różnych szacunków, na świecie jest obecnie od 566 mln (eMarketer) do 664,7 mln (eTForecasts, prognozy z r. 2001) internautów.