Zmiany w TP S.A.

Rada Nadzorcza Telekomunikacji Polskiej odwołała Pawła Rzepkę ze stanowiska prezesa zarządu i powołała na to stanowisko Marka Józefiaka, szefa Centertela.

W wystosowanym komunikacie, zarząd TP SA poinformował o zmianach w obsadzie stanowisk. Z zarządu TP SA odwołani zostali, oprócz prezesa Pawła Rzepki, Donald Chodak i Marian Ogonowski. Na stanowisko członka zarządu ds. finansów powołany został natomiast George Storożyński.

„Rada Nadzorcza postawiła przed zarządem TP SA zadanie przeprowadzenia głębokiej restrukturyzacji TP SA, tak aby szybko stała się ona firmą w pełni konkurencyjną wśród najlepszych operatorów telekomunikacyjnych w Europie i umocniła się na pozycji lidera polskiego rynku telekomunikacyjnego” - poinformował nowy prezes Telekomunikacji Polskiej, Marek Józefiak.

Paweł Rzepka pozostawał w zarządzie spółki od 1993 roku. Funkcję prezesa pełnił od 1997 roku. Pod jego rządami Telekomunikacja Polska utrzymała swój monopol na rynku telekomunikacyjnym. Z drugiej strony, operator odczuwa w ostatnim czasie rosnącą presję, zwłaszcza ze strony operatorów GSM, którzy zapowiadają coraz szybsze odbieranie mu klientów.

Państwo posiada obecnie 20% udziałów w telekomie. 47,5% udziałów i opcje zakupu dalszych 2,5% posiada konsorcjum France Telecom i Kulczyk Holding.