Zmiany w Google Translate

Usługa tłumaczeń tekstu od Google otrzymała gruntowny face-lifting. Nowa wersja jest bardziej czytelna i przyjazna użytkownikowi. Łatwiej także skonfigurować tłumacza do współpracy z różnymi stronami i wyszukiwarką Google.

Informacje o zmianach w Tłumaczu Google pojawiły się na oficjalnym blogu firmy. Na razie nową odsłoną usługi mogą się cieszyć użytkownicy anglojęzycznej wersji strony.

Modyfikacje dotyczą tylko i wyłącznie wyglądu strony. Zmianom uległy pola do wyboru języka oraz otoczenie samej funkcji Translate. Google postanowiło w większym stopniu zareklamować możliwości swojej usługi. Obok ramki z programem pojawiły się między innymi informacje o możliwości przetłumaczenia dowolnej strony na wybrany przez użytkownika język.

Na dole strony użytkownik dowie się natomiast o innych możliwościach związanych z Google Translate np. wyszukiwaniu haseł w obcych językach i tłumaczeniu wyników wyszukiwania czy istnieniu wersji Tłumacza na system operacyjny Android. Google chce by zmiany wpłynęły na wzrost użytkowania Google Translate. Firma twierdzi, że przez dotychczasowy layout wiele osób nie zdawało sobie sprawy z istnienia dodatkowych funkcji w usłudze.