Zmiany personalne w WP

Stanisław Ulicki objął stanowisko Dyrektora Programowego w Wirtualnej Polsce. Dotychczasowy Dyrektor Programowy, Tomasz Woźniak, po dziesięciu latach pracy w WP postanowił realizować swoją karierę zawodową poza portalem. Jednocześnie na stanowisko Zastępcy Dyrektora Programowego powołany został Marcin Chmielecki.

Stanisław Ulicki i Marcin Chmielecki od lat związani są z Wirtualną Polską. Stanisław Ulicki pełnił dotychczas funkcję Kierownika Działu Projektów Internetowych w Pionie Rozwoju Produktów, a Marcin Chmielecki - funkcję Kierownika Grupy Serwisów Usługowych w Pionie Programowym.

"Cieszę się, że nowego Dyrektora Programowego oraz jego Zastępcę udało nam się wyłonić w procesie rekrutacji wewnętrznej - mówi Jacek Murawski, Prezes Zarządu Wirtualnej Polski - jednocześnie pragnę podziękować Tomaszowi Woźniakowi za wieloletnie zaangażowanie, podejmowane działania oraz wkład w rozwój portalu i życzę mu wielu sukcesów w przyszłej pracy zawodowej."

Stanisław Ulicki (ur. 1956), jako osoba odpowiedzialna za wyszukiwanie i wdrażanie nowych przedsięwzięć internetowych, z Wirtualną Polską związany jest od 2001 roku, z trzyletnią przerwą w latach 2004-2007, kiedy to pełnił funkcję Dyrektora Rzeczpospolitej Online. Doświadczenie zawodowe zdobywał ponadto w RSW Prasa-Książka-Ruch, Centralnej Agencji Fotograficznej, Polskiej Agencji Prasowej, IDG Poland S.A., Agencji Informacyjno-Wydawniczej BOSS i TP Internet. W latach 2005-2007 był członkiem Rady Polskich Badań Internetu.

Marcin Chmielecki (ur. 1973) - z Wirtualną Polską związany nieprzerwanie od 1999 r., od początku w Pionie Programowym. Swoją karierę w WP zaczął od stanowiska Administratora Katalogu Stron, przez Kierownika Grupy Katalog, do Kierownika Grupy Serwisów Usługowych. Posiada wykształcenie ekonomiczne, a także jest absolwentem wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim.