Zmiany na szczycie Money.pl

Arkadiusz Osiak, wieloletni prezes Money.pl zmienia stanowisko na przewodniczącego Rady Nadzorczej. Nowym prezesem Spółki zostaje obecny wiceprezes i dyrektor operacyjny - Aleksander Kusz.

Zmiany na szczycie Money.pl
Zmiany w Zarządzie Spółki Money.pl nastąpić mają od początku przyszłego roku. Oprócz zmian na stanowisku Prezesa, powołana zostanie także Rada Nadzorcza.

Nowy Prezes Money.pl Aleksander Kusz pracuje w spółce od blisko czterech lat. Wcześniej jako wiceprezes zarządu i dyrektor operacyjny odpowiadał za konstruowanie i realizację budżetu spółki, nadzór nad spółkami Grupy Money.pl i nadzór nad realizacją najważniejszych projektów spółki. Jest on jednocześnie prezesem spółki Legalsupport (wydawcy portalu E-prawnik.pl) oraz spółki BusinessClick (sieci reklamy kontekstowej) - obie należą do Grupy Money.pl.

Cieszę się z tej nominacji. Postaram się nie zawieść oczekiwań udziałowców spółki. W najbliższych dniach szerzej omówię plany zarządu spółki na najbliższe lata - zapowiada Aleksander Kusz.

Arkadiusz Osiak, współzałożyciel i udziałowiec Spółki oraz jej wieloletni prezes, informację o zmianach w Zarządzie podał podczas wczorajszego jubileuszu 10-lecia Spółki. Pod zarządem Osiaka spółka m. in. zainwestowała w osiem innych spółek internetowych tworząc Grupę Money. Udziałowcem strategicznym w spółce Money.pl jest grupa medialna Holtzbrinck Networks.

Podjąłem taką decyzję i zaproponowałem obecne zmiany, gdyż odpowiadają one faktycznemu podziałowi obowiązków w firmie. Moja rola stała się od pewnego czasu bardziej nadzorcza, motywująca i doradcza a Aleksander w praktyce zaczął przejmować i realizować kompetencje typowe dla prezesa zarządu. Chcę się bardziej skupić na obserwacji i analizie rynku, przewidywaniu trendów, wyszukiwaniu ciekawych projektów. Oczywiście wciąż pozostaję aktywnym udziałowcem spółki - komentuje Arkadiusz Osiak.

Z okazji 10-lecia Spółki światło dzienne ujrzał także nowy projekt Grupy Money.pl. Poświęcony dobrom ekskluzywnym oraz najnowszym trendom w sektorze produktów i usług premium serwis dostępny jest pod adresemhttp://Platine.pl .

Źródło: Money.pl