Zmiana szefa Projektu Internet Agory

Gazeta.pl zdecydowała się odsunąć z funkcji szefa Projektu Internet Jana Jaworowskiego. Zastąpi go Tomasz Józefacki, który do końca sierpnia 2004 roku związany był z portalem NYTimes.com.

Tomasz Józefacki, nowy dyrektor Pionu Internet pracę w Agorze rozpoczął we wrześniu 2004 roku na stanowisku dyrektora ds. oddziałów "Gazety Wyborczej". W kwietniu 2006 roku objął funkcję dyrektora ds. rozwoju odpowiedzialnego za projekty technologiczne i biznesowe w wydawnictwie "Gazety Wyborczej".

Tomasz Józefacki, nowy dyrektor Projektu Internet

Tomasz Józefacki, nowy dyrektor Projektu Internet

Wcześniej, do końca sierpnia 2004 roku, związany z "The New York Times", w którym w 1999 roku rozpoczął pracę na stanowisku kierownika działu marketingu i był odpowiedzialny za promocje portalu NYTimes.com. W 2002 roku został kierownikiem rozwoju i strategii działów tematycznych Biznesu i Technologii portalu NYTimes.com. Zanim trafił do NYTimes'a, od 1997 do 1999 roku, pracował jako specjalista ds. promocji w agencji reklamowej Cain Associates, a następnie w International Advertising Association w Nowym Jorku.

Od 2002 roku wykłada gościnnie na temat modeli biznesowych i strategii w ramach zajęć MBA na New York University. Od 1996 roku jest członkiem Nowojorskiego Klubu Reklamy i Instytutu Japonistyki w Nowym Jorku.

Urodził się w 1973 roku. Jest absolwentem japonistyki University of Maryland College Park oraz Marketingu i Biznesu Międzynarodowego Stern School of Business New York University. Na tej samej uczelni w 2002 roku ukończył studia MBA.

Nie wiadomo, jaka funkcję obejmie jego poprzednik - Jan Jaworowski, który nad Projektem Internet pracował od 2000 roku. Anna Kęsicka, kierownik promocji portalu Gazeta.pl zapewniła, że pozostanie w Agorze i będzie pracował nad nowymi projektami specjalnymi. Przypomnijmy, że portal Gazeta.pl wystartował w lutym 2001 roku.