Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

"Złe, niedobre MPAA"

Macki MPAA sięgają daleko, nawet do Australii... Zdaniem tej organizacji oraz jej australijskiego odpowiednika AFACT, problem nielegalnego pobierania filmów z Internetu nawet przed oficjalną premierą stał się w tym kraju tak poważny, że nie można go dłużej ignorować. Tymczasem użytkownicy sieci P2P, zapewne w obronie swoich obywatelskich wolności, podnieśli larum, że MPAA stosuje brudne sztuczki, aby przyłapać pobierających filmy na gorącym uczynku...

Internauci przyzwyczajeni do wygody pobierania filmów z Sieci bez konieczności płacenia za bilet do kina czy legalną płytę DVD, narzekają, że MPAA... zastawia na nich pułapki, mamiąc możliwością pobrania filmu - gdy niespodziewający się podstępu użytkownik połknie haczyk, organizacja wchodzi w posiadanie numeru jego komputera. Następnie wysyła na jego adres listy email, w których grozi i zastrasza - skarżą się użytkownicy.

Jak podaje internetowy serwis CDFreaks, emaile tego typu dostają już filmowi piraci w Melbourne. AFACT (Australian Federation Against Copyright Theft) informuje, że razem z MPAA wymieniają się informacjami na temat osób podejrzanych o nielegalne pobieranie filmów z Internetu i zapowiada, że jeśli wskutek użycia "pułapek" poznane zostaną ich personalia, osoby te mogą zostać pozwane do sądów.

Biedni Australijczycy...

Więcej informacji: CDFreaks