Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Zła polityka Freeserve

Pomimo ciągłego spadku akcji, Freeserve, największy dostawca Internetu w Wielkiej Brytanii, zapewnia, że oferowany przez niego dostęp do Sieci pomaga firmie w walce o nowych użytkowników.

W marcu za jedną akcje firmy płacono 10 funtów. Dzisiaj akcje firmy spadły do poziomu 233 pensów. Jeszcze na początku tego roku Freeserve prowadził rozmowy w sprawie ewentualnego przejęcia przez niemiecki T-Online. Obecnie, jak podała agencja Reuters, przedstawiciele firmy twierdzą, że nie prowadzą żadnych rozmów, które mogłyby zaowocować zawarciem transakcji.

„ Jedynym potencjalnym katalizatorem wzrostu cen akcji może być wznowienie rozmów o przejęciu” – twierdzi Stefan Slowinski, analityk Robertson Stephens. Slowinski wymienia francuski Wanadoo jako jedną z europejskich firm, która byłaby zainteresowana wejściem na brytyjski rynek.

Freeserve, którego strategia ciągle jest krytykowana przez analityków, nie spuszcza z tonu. Dzisiaj poinformował, że najbardziej korzysta z tego, że inne firmy nie oferują nieograniczonego dostępu do Internetu, który pozwala na dowolne korzystanie z sieci za stałą opłatą.

Analitycy jednak zgodnie twierdzą, że Freeserve zbyt wiele uwagi poświęca zapewnieniu dostępu do sieci, podczas gdy zbyt mało skupia się na dostarczaniu treści, aby konkurować z portalami takimi jak Yahoo! Ten ostatni nie bardzo przejmuje się tym, jak klienci dotrą do jego strony.

Obecnie firma ma około 250 tysięcy abonentów płacących za nieograniczony dostęp do sieci, a liczba użytkowników w oparciu o dane z zeszłego tygodnia wynosiła 2,05 miliona kont e-mailowych.