Zgoda ponad portfelami

"Wprowadzamy możliwość dostawy zakupionych towarów przez kuriera, dzięki czemu czas oczekiwania skróci się do 2 dni" - zapewnia

Katarzyna Górecka.

Zakupy w sklepach internetowych nie powinny, zdaniem ich przedstawicieli, zbyt różnić się od gorączki przedświątecznej w sklepach tradycyjnych. "Jako prezenty gwiazdkowe najchętniej kupowane są płyty kompaktowe i książki. Można płacić kartą kredytową, a sklep wysyła prezent do bliskiej osoby razem z życzeniami" - stwierdza Cezary Szczekocki z Wirtualnego Sklepu.

Zdaniem Mirosława Dmowskiego z Vivid.pl trudno jest przewidzieć hit sezonu świątecznego. Dużym powodzeniem cieszą się kultowe polskie filmy na DVD: Rejs, Miś, Seksmisja, Kingsajz, Vabank. Ważnym czynnikiem, od którego zależy powodzenie tytułu, pozostaje jednak cena. W muzycznym dziale Vivid.pl klienci zamawiają zarówno tytuły, które są na topie, jak i płyty, których nie ma już w tradycyjnych

sklepach płytowych.

Według Katarzyny Góreckiej, tegorocznym hitem w empik.com mogą okazać się zestawy pięciu płyt, multimedialne bajki dla dzieci bądź albumy po obniżonych z okazji świąt, atrakcyjnych cenach.

Oprócz wzrostu wartości handlu w sklepach internetowych, obserwuje się także przemiany w jego strukturze. "Ludzie decydują się na wydawanie większych pieniędzy i zakup produktów markowych w naszym sklepie" - zauważa Cezary Szczekocki. - "Kupujący coraz chętniej korzystają z kart kredytowych. Po wprowadzeniu autoryzacji online wyraźnie wzrosła liczba transakcji realizowanych kartami. Osoby korzystające z kart chętniej robią większe zakupy".

Jak jednak uważa Jacek Wyrobkiewicz z Click & Buy, w okresie przedświątecznym niewiele zakupów przekroczy wartość 400-500 zł. Prezentujemy aktualne zestawienia Top 10 w kilku kategoriach z różnych sklepów internetowych. Zapewne bliżej świąt lista ta zostanie przetasowana.Wciąż trudno jest bowiem przewidzieć, co stanie się świątecznym przebojem.