Zetka wymienia informacje z WP

Wirtualna Polska i Radio Zet podpisały umowę o współpracy w zakresie współdzielenia treści oraz technologii serwisu internetowego. Wczoraj jeszcze testowo - dziś już w ostatecznym kształcie uruchomiono strony zawierające wspólne informacje.

Wczoraj w dziale Internet serwisu Radia Zet można było obejrzeć wiadomości sygnowane przez Wirtualną Polskę. Link ze strony głównej przekierowuje do działu Internet i Komputery w serwisie wiadomości.wp.pl. Według informacji WP, do celów współpracy z Zetką powstanie jednak osobna strona WWW. "Będziemy współtworzyć serwis informacyjny Radia Zet w Internecie. Na razie jednak jest to strona testowa” – mówił nam wczoraj rzecznik WP, Marcin Strzałkowski.

Dziś dotarła do nas oficjalna informacja, że Radio Zet i Wirtualna Polska podpisały umowę o współpracy technologicznej i programowej w ramach internetowego serwisu informacyjnego. Redakcje portalu i rozgłośni będą pracować na wspólnym panelu administracyjnym – te same informacje będą pojawiały się jednocześnie w serwisie Zetki i w Wirtualnej Polsce. Dostawcami treści będą działy informacji obu publikatorów.

Strona www.radiozet.pl administrowana w nowy sposób (w zmienionej formie graficznej) rusza dziś. Serwis Radia Zet dostępny będzie także dodatkowo pod adresem www.radiozet.wp.pl. Ponadto, w ramach umowy linki zamieszczone na witrynie Radiozet.pl przekierowywać będą do serwisów Kontakt, Czat i Poczta.

Prezes Marek Borzestwoski powiedział w komunikacie, że wizerunek WP wzmocni dodatkowo fakt, iż portal będzie jedynym wykonawcą technologii do tworzenia i rozbudowy serwisu internetowego rozgłośni. Jak podkreślono w komunikacie, „współpraca (...) jest pierwszym projektem internetowym, w którym dojdzie do wykorzystania konwergencji nie związanych ze sobą kapitałowo mediów.”

Strony nie ujawniają szczegółów finansowych, rzecznik WP, Marcin Strzałkowski powiedział, że w ramach umowy strony świadczą sobie usługi wzajemne.