Zestaw startowy od Google

Firma Google udostępniła użytkownikom systemu Windows zestaw darmowego oprogramowania, niezbędnego - zdaniem jej przedstawicieli - do wygodnego i bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. W skład pakietu - nazwanego Google Pack - wchodzą m.in. przeglądarka Firefox, program do katalogowania grafik Picasa oraz aplikacja antyspyware'owa Ad-Aware.

Zestaw oficjalnie został zaprezentowany na targach Consumer Electronics Show 2006 w Las Vegas.

W skład podstawowej wersji Google Pack wchodzi 9 programów. Pięć aplikacji - Google Earth, Picasa, Google Pack Screensaver, Google Desktop oraz Google Toolbar for Internet Explorer - to produkty Google. Większość z nich to programy znane już użytkownikom - wyjątkiem jest Google Pack Screensaver, czyli wygaszasz ekranu automatycznie wyświetlający zdjęcia zgromadzone na dysku komputera.

Pozostałe aplikacje składające się na Google Pack to Mozilla Firefox (+ Google Toolbar), Ad-Aware SE Personal, Norton Antivirus 2005 Special Edition oraz

7. Oprócz , który oferowany jest w działającej 6 miesięcy wersji testowej, wszystkie aplikacje są darmowe.

Warto zaznaczyć, że użytkownikowi zaoferowano możliwość dostosowania składu pakietu do swoich potrzeb. Można zrezygnować z pobrania z któregoś z powyższych programów lub też pobrać aplikacje dodatkowe (które nie wchodzą w skład podstawowej wersji Google Pack). Owe dodatki to programy Google Talk, RealPlayer, Trillian oraz GalleryPlayer HD Images.

Więcej informacji na temat pakietu można znaleźć na stronie Google.