Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Zemsta rządu Giuliano Amato

Rząd włoski nie chce pogodzić sie z niespodziewanym zakończeniem przetargu na licencję UMTS po wycofaniu się konsorcjum Blu.

W poniedziałek wieczorem miało miejsce posiedzenie Rady Ministrów. Zastanawiano się na nim czy można wszcząć procedurę przetargową od nowa. Rozpaczliwe wysiłki włoskiego rządu są zrozumiałe: spodziewane wpływy z przetargu zmniejszą się o połowę (wyniosą prawdopodobnie 10 miliardów dolarów). Jest to istotny problem dla budżetu państwa.

Środki te wstępnie już rozdysponowano na spłatę długu publicznego Włoch, rozwój sektora teleinformatycznego i wsparcie ofiar ostatniej powodzi.

Po czterogodzinnej naradzie ministrowie doszli do wniosku, że nie ma legalnej podstawy do anulowania przetargu. Biorą natomiast pod uwagę możliwość zamrożenia depozytu jaki złożyło Blu przystępując do przetargu. Wynosi on 1,7 miliarda dolarów. Nie wiadomo jeszcze czy rząd włoski ostatecznie taką próbę podejmie i czy istnieją ku temu podstawy prawne.