Zbyt drogi integrator

Optimus zwiększył swoją stratę za ostatnie półrocze z powodu zależnego integratora, który jeszcze nie podpisał kontraktów.

Optimus poinformował o zwiększeniu straty netto za pierwsze półrocze - do 15,46 mln zł z 7,9 mln zł - z powodu strat OLM ITG.

Powołaliśmy OLM ITG w 1998 r. do realizacji dużych kontraktów integracyjnych. Jednak nie było jeszcze przetargów, w których spółka mogłaby wziąć udział, a koszty utrzymania jej potencjału są wysokie – powiedział nam Marek Maciaś, rzecznik Optimusa.

W tej sytuacji właściciele spółki (oprócz Optimusa jej udziałowcem jest amerykański koncern Lockheed Martin) dali jej zarządowi miesiąc na wypracowanie rozwiązań obniżających koszty utrzymywania integratora oraz dalszej strategii jej działania.

„Chcemy współpracować z Lockheed Martin, ale musimy przeprowadzić rewizję kosztów jego istnienia, zwłaszcza że w najbliższym czasie nie przewidujemy przetargów w których mógłby wziąć udział” – dodał Marek Maciaś.

Rzecznik Optimusa natomiast zaprzeczył jakoby chciał niedługo wprowadzić na giełdę portal internetowy Onet.pl. „Spółkę wprowadza się na giełdę by pozyskać kapitał. Na razie Onet.pl ma wystarczająco środków na funkcjonowanie” – powiedział.