Zarząd Yahoo! szykuje się do walki

Zarząd Yahoo! zbiera zwolenników przed zaplanowanym na sierpień Walnym Zgromadzeniem Akcjonariuszy. Dojdzie na nim do zapowiedzianej przez miliardera Carla Icahna próby wymiany zarządu. Tymczasem los szefostwa z Jerry'm Yangiem na czele, jest niepewny...

Niektórzy inwestorzy wprost popierają Icahna, natomiast kilku dużych współwłaścicieli Yahoo - w tym Legg Mason Capital Management, trzeci pod względem wielkości instytucjonalny właściciel akcji portalu - oświadczyło, że jeszcze nie wiedzą, kogo poprzeć.

Odrzucenie oferty Microsoftu przyczyniło się do spadku wartości akcji portalu. W chwili obecnej są one sprzedawane za około 21 USD, a ich cena ulega stopniowemu obniżeniu. Portalowi nie pomogła też umowa z Google'em, na podstawie której reklamy głównego konkurenta są wyświetlane w wyszukiwarce Yahoo!.

Tymczasem w serwisie TechCrunch pojawiły się pogłoski, jakoby zarząd Yahoo! szukał obecnie porozumienia z Microsoftem i proponował sprzedaż portalu w cenie 30 dolarów za akcję. Obie strony nie komentują na razie tych doniesień.