Zarejestrowano vortal finansowy

Krakowski sąd zarejestrował spółkę Invest.com, prowadzącą vortal finansowy tf.pl.

Invest.com powstała na bazie wydawanego przez Media&Invest Tygodnika Finansowego, który ukazuje się w Internecie od 1996 roku. Właścicielami nowej spółki są dotychczasowy wydawca (50 procent udziałów), Krak-Brokers (32 procent) i osoby fizyczne. Spółka planuje w ciągu dwóch lat wejście na warszawską giełdę.

Serwis tf.pl składa się z kilkunastu niezależnych działów, które zawierają łącznie ponad tysiąc stron WWW. Początkowo serwis ukazywał się co tydzień, dziś jest aktualizowany kilka razy dziennie.

W jego skład wchodzą: wiadomości OnLine, codzienne notowania giełdowe, tygodniowy serwis informacyjny, magazyny (emerytalny, Twoje Podatki, Analizy i Raporty, Telekomunikacja-Internet), bazy danych (spółki giełdowe, banki, biura maklerskie, firmy ubezpieczeniowe), Leksykon finansowy oraz odnośniki do innych stron finansowych w sieci.

Wydawca opracowuje także na zlecenie innych firm analizy i raporty rynkowe.

Nowa spółka zamierza sprzedawać w Internecie produkty finansowe w ścisłej współpracy z Krak-Brokers, biurem brokerskim działającym na krajowych rynkach towarowych. Spółka ma być partnerem internetowej giełdy rolno-spożywczej NetBrokers. Invest.com zamierza na przełomie lat 2000/2001 pozyskać inwestora strategicznego, zaś najpóźniej w 2002 r., zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych.